BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Egocentriška hiperbolizacija

Ar kada nors matėte žmogų, kurio visi pažįstami yra vyresni už jį? Turiu omeny visi. Pradedant nuo draugų baigiant giminėmis. Na, gal nelabai įmanoma, kad nebūtų giminaičio kuris jaunesnis. Gi pasaulyje naujas žmogus gimsta kas 3 (?) sekundes. Tada tarkim neskaitant giminių. Visi žmonės kuriuos jis pažįsta yra vyresni.

Jūs pasakysite ne. Nes šiaim pasauly (o ypač toje šalyje, kurioje jūs skaitote šį tekstą) priimtina, kad žmonės eina į darželį, mokyklą ir gal netgi taip toliau. Taigi pagal jūsų mąstymą, blogiausiu atveju tenka nors mokintis su jaunesniais žmonėm. Na, gal jūs ir atsakysite taip. Bet čia tik dėl to, kad mąstote plačiau ir apgalvojate visas smulkmenas. Arba dar kažkoks neeilinis jūsų mąstymas.

Bet kokiu atveju, jeigu ir nematėte tokio žmogaus, tai jums skaityti bus dar tik įdomiau nuo to.
Įsivaizduokite tokį žmogų, kurį aprašiau šiek tiek aukščiau. Įsivaiduokit žmogų, kuris į kitus žmones žiūri iš apačios (nu ne iš apačios, apačios, bet iš [i]apačios[/i]). Kiekvienas naujas sutiktas žmogus jam yra vos ne autoritetas, siektinas pavyzdys ir mokytojas. Nei vienas iš jų negali būti blogas. Juk jis vyresnis, tai automatiškai geresnis. Nei vienas iš jų negali būt neprotingas, nes su amžiumi norom, nenorom kiekvienas žmogus įgyja išminties. Ir taip toliau..

P.S.Daina nuotaikai pakelti - http://www.youtube.com/watch?v=RoPFBjO2iNE

Patiko (0)

Rodyk draugams

Tavo komentaras: